Ważne informacje

 

 

Od dnia 4.04. 2016 r.

w Bibliotece WLS

nie będzie możliwości drukowania

 

 

 

Zgodnie z rozporządzeniem Pełnomocnika Kwestora na Wydziale Lingwistyki Stosowanej od dnia 11.04. 2016 r. kary za niedotrzymanie terminu zwrotu książek należy wpłacać wyłącznie na konto bankowe:

 

UNIWERSYTET WARSZAWSKI

Ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

00-927 Warszawa

Konto: Millenium Bank SA

32 1160 2202 0000 0000 6084 9589

SWIFT: BIGBPLPW

IBAN: PL

Tytułem: WLS BIBLIOTEKA – kara za nieterminowy zwrot książki

 

Od 11.04. 2016 r. nie będzie możliwe zapłacenie kary gotówką!

Konto czytelnika zostanie odblokowane po okazaniu dowodu wpłaty lub przelewu.

 

 

 

·        Od 01.10. 2008 r. studenci UW dysponujący elektroniczną legitymacją studencką mogą założyć konto i zapisać się SAMODZIELNIE do Biblioteki Wydziału Lingwistyki Stosowanej oraz BUW-u za pośrednictwem zdalnej aktywacji konta ze strony startowej katalogu on-line bibliotek UW. Aktywacja konta możliwa jest po uwierzytelnieniu przez wpisanie numeru PESEL oraz hasła do USOSweba. Konto będzie aktywne następnego dnia od godziny 6.00. Opcja ta dotyczy przede wszystkim studentów I roku, oraz pozostałych lat, o ile nie mieli wcześniej założonego konta w BUW-ie. Gdy student nie może samodzielnie zapisać się do biblioteki poprzez stronę internetową, powinien wyjaśnić sprawę osobiście w BUW-ie;

 

·        Do korzystania z Biblioteki Wydziału Lingwistyki Stosowanej uprawniają: ważna elektroniczna legitymacja studencka (studenci), ważna karta biblioteczna BUW-u (pracownicy);

 

·        Obsługa konta  dostępna jest tylko dla Użytkowników zarejestrowanych w komputerowym systemie bibliotecznym UW. Po poprawnym wpisaniu numeru karty bibliotecznej (lub elektronicznej legitymacji studenckiej) i hasła, można uzyskać informacje dotyczące : terminu ważności konta i ilości wypożyczonych książek; bieżących wypożyczeń (terminów wypożyczeń, zwrotów oraz prolongat); należności za przetrzymanie książek; złożonych zamówień i rezerwacji; można też dokonać samodzielnej prolongaty książek (tylko osoby z ważnym kontem bibliotecznym). Ważne: Mailowe powiadomienia o zbliżającym się terminie zwrotu ksiązek są dodatkowym udogodnieniem wprowadzonym przez BUW, nie zaś jego obowiązkiem. Ponieważ serwer pocztowy, który je rozsyła, bywa zawodny – termin zwrotu książek Czytelnik powinien sobie zapisać przy ich wypożyczaniu lub sprawdzić osobiście przez konto elektroniczne na stronie BUW.

 

·        Katalogi stanowią podstawowe źródło informacji o gromadzonych zbiorach. Zasoby Biblioteki Wydziału Lingwistyki Stosowanej można przeglądać w katalogu on-line bibliotek UW oraz w dostępnych tradycyjnych katalogach kartkowych. Ważne: Od 01.10. 2009 r. katalogi kartkowe (alfabetyczne i rzeczowe) nie są uzupełniane kartami katalogowymi z sygnaturami nowych nabytków (można je znaleźć na stronie Biblioteki WLS („Nowości Biblioteki”). Są one katalogowane wyłącznie w systemie komputerowym i udostępniane poprzez system katalogów on-line. Na bieżąco uzupełniany jest natomiast katalog kartkowy czasopism, katalog bibliografii i zawartości czasopism oraz katalog prac doktorskich.

 

·        I. piętro, pokój nr 117 : dyżurny bibliotekarz przyjmuje zamówienia do czytelni, zwroty wypożyczonych elektronicznie książek, udziela informacji bibliotecznych.

 

·        Niski parter, „okienko w korytarzu” – wypożyczanie książek do domu, zwroty wypożyczonych materiałów, wydawanie zaświadczeń o rozliczeniu się z Biblioteką WLS.

 

 

 

strona główna nowości biblioteki

strona główna biblioteki